Бердянськ: різні обличчя одного міста
11 квітня 2016, 17:15

Різні обличчя одного міста: поляки Бердянська

Різні обличчя одного міста: поляки Бердянська

Саме таку назву має проект, ініціаторами якого є Бердянський художній музей імені Бродського, Польське культурно-освітнє товариство “Відродження” та Гуманітарна фундація “Helper UA”. 

Низка культурно-освітніх заходів, що мають відбуватися протягом року, - це своєрідні перформанси, позначені синкретизмом жанрів і з нетиповим розв'язанням мистецьких завдань. Традиційний академізм, яким позначені заходи закладів культури приморського міста, мають трохи посунутись і дати дорогу сучасним формам презентацій.

 

Такого типу заходи мають сприяти формуванню у свідомості пересіченого глядача сприйняття міського простору як сукупності цілком відмінних складових, певної етнокультурної мозаїки, своєрідної єдності різнорідностей. Організатори намагатимуться залучати до участі у проекті видатних і звичайних бердянців, художні колективи і фольклорні ансамблі національних організацій поліетнічного північного Приазов'я.

 

Місто - це не тільки будинки, вулиці, квартали, промислові споруди чи об'єкти інфраструктури. Це, передовсім, складний структурований соціокультурний простір, у центрі якого знаходиться людина, пересічний мешканець, який створює образ міста, впливає на історичний процес і визначає його атмосферу.

Кожне місто має своє неповторне обличчя, топографічні особливості й унікальні історико-культурні пам’ятки. Проте, атмосферу міського простору створюють його мешканці, тутешні обивателі, занурені в монотонію повсякденного буття в місті на березі моря. 

Бердянськ: різні обличчя одного міста

Бердянськ: різні обличчя одного міста

Сподіваємося, що заходи будуть виразом міжкультурної комунікації та свідченням культурного полілогу. 

Отже, Бердянськ - це усі ми разом, єдина громада.

“Різні обличчя одного міста: поляки Бердянська”

22 квітня 2016 р. відбудеться презентація польської громади міста. Учасники заходу матимуть змогу дізнатися про складні долі поляків Приазов'я, які потрапили на азовське узбережжя з далекого Сибіру, Львова, Донбасу, Вільнюса тощо, переглянути відеоматеріали про культурну діяльність польської громади на сучасному етапі, зануритися в атмосферу польських традицій і почути себе частинкою єдиного організму — міста Бердянська.

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.