Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski
реклама
співпраця
партнери

Відзнака Комітету з мовознавства Польської академії наук
18 листопада 2019, 19:05

Відзнака Комітету з мовознавства Польської академії наук

Відзнака Комітету з мовознавства Польської академії наук

18 листопада 2019 року на пленарному засіданні Комітету з мовознавства Польської академії наук у Варшаві, у Палаці культури та науки, за видатні наукові досягнення у галузі мовознавства, у категорії «найкраща колективна наукова праця року 2018», було відзначено монографію «Прояви занепаду предківщини. Польська мова на Буковині: Румунія – Україна», видану в Інституті славістики Польської академії наук у 2018 році. Автори цієї роботи: проф. Гелена Красовська, д-р Магдалена Покшинська, проф. Олексій Сухомлинов. Від імені президента Польської академії наук почесні дипломи переможцям вручив професор Станіслав Філіпович, віце-президент Польської академії наук.

Нагадаємо, що книга є одним із результатів роботи над проектом «Польська мова на Карпатській Буковині. Документація зникаючої спадщини», що був реалізований в 2015-2018 роках у межах «Національної програми з розвитку мистецтв» під егідою Міністерства науки і освіти. Одним із завдань авторів книги було задокументувати польську мову на Буковині – польська є мовою спілкування представників старшого покоління (шістдесятилітніх і старших за них жителів) обох частин цього історичного краю. З весни 2016 року до осені 2018 польсько-українська міждисциплінарна група фіксувала мовлення (у вигляді глибинних інтерв’ю з елементами наративу), яке стосувалося різних аспектів щоденного життя. Дослідження проводили як в Україні, так і в Румунії з використанням одного й того ж методу та дослідницького інструментарію. Успішним можна назвати той факт, що вперше вдалося здійснити систематичний, однорідний з погляду завдань та методів досліджень опис на теренах історичної Буковини як у північній, так і в південній її частинах.

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.