KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

Ювілей нашого «Відродження»
14 листопада 2013, 15:11

Ювілей нашого «Відродження»

Ювілей нашого «Відродження»

Польське культурно-освітнє товариство «Відродження» у Бердянську було створено 4 листопада 1993 року. Засновники польської громади з самого спочатку прагнули зміцнити та розвивати національну свідомість та ідентичність місцевих поляків, органічно вписуючи її в багатонаціональний ландшафт Приазов'я.

На сьогодні Товариство «Відродження» є однією з найстаріших польських організацій, що діють на південно-східних теренах України, й налічує понад 250 членів. При організації діє 4 офіційно легалізованих структурних підрозділи: Об'єднання польської молоді, Союз польських учених, Об'єднання польських лікарів і Центр польської культури. З 2001 року в Бердянську функціонує «Польський дім» – приміщення-офіс, придбане Сенатом Польщі для потреб поляків міста.

Товариство співпрацює з багатьма організаціями в Польщі, які підтримують польську діаспору, завдяки чому «Відродження» має можливість організовувати заняття з вивчення польської мови, надавати безкоштовну медичну допомогу, здійснювати опіку над дітьми польського походження з місцевої школи-інтернату, а також проводити культурні заходи.

Польське товариство «Відродження» плідно співпрацює з вищими навчальними закладами м. Бердянська , на базі яких створено два польських центри. У 2001 році почав функціонувати Польський науково-просвітницький центр при Інституті філології Бердянського державного педагогічного університету, а в 2005 було створено Центр польської мови та культури на базі Бердянського університету менеджменту і бізнесу. Ведеться створення польської бібліотеки , фонди якої вже налічують понад 4 тис. книг.

Саме поляки Бердянська зареєстрували і тим самим відродили в середині 90- х років минулого сторіччя римо-католицьку парафію , а також стояли у витоків створення благодійної організації «Карітас-Спес-Бердянськ». Польське товариство «Відродження» ініціювало проведення низки культурно-освітніх заходів: дні польської культури, науково-пізнавальні та художні виставки, концерти польської класичної музики, польсько-українські молодіжні форуми , наукові конференції та семінари. У 2011 – 2012 роках, завдяки Товариству «Відродження», у місті встановлено пам'ятну дошку і новий надгробний пам'ятник видатному бердянцю, лікарю і художнику, поляку за походженням, Людвігу Годлевському.