Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski
реклама
співпраця
партнери

Бельсько-Бяла – Бердянськ: жест побратимства
04 грудня 2020, 01:26

Бельсько-Бяла – Бердянськ: жест побратимства

Бельсько-Бяла – Бердянськ: жест побратимства

Співпраця – це не задекларовані на папері наміри чи спорадичні формально-офіційні зустрічі. Справжнє партнерство будується на міжлюдських контактах, довірі та взаємодопомозі.

Торік учнівська молодь нашого міста брала участь у проекті «Три рази «Б»: Бердянськ – Бєльсько-Бяла», який реалізували Польське культурно-освітнє товариство «Відродження» та Товариство друзів Бєльсько-Бяла й Подбескіддя Бельсько. Польсько-український молодіжний форум став чудовою нагодою зближення та взаємного пізнання.

Ґражина Станішевська, колишня депутатка Сейму, сенаторка та євродепутатка, організаторка візиту бердянців до Польщі, згадує:

«Під час презентації Бердянська, курортного міста на Азовському морі, молоді українці, серед іншого, розповіли: про війну, яка триває безперервно з 2014 року. У 2015 році лінію фронту та військові дії, на щастя, вдалося зупинився приблизно в 90 кілометрах до Бердянська. Сепаратисти, підтримувані російською армією, хотіли відрізати східну частину України, просуваючись на південь від Луганська та Донецька до Одеси. Україна успішно зупинила їх на околицях Донецька і Маріуполя. Від того часу свідомі громадяни України, організації та інституції мобілізувались, згуртувались і систематично допомагають захисникам Української Держави. Спочатку польська молодь не хотіла вірити почутому. Задавали купу питань, на які важко було знайти відповідь. Польські діти плакали».

Саме під час реалізації згаданого проекту учні чотирьох польських шків вирішили організувати збір коштів, щоб допомогти українським одноліткам, дітям українських захисників. Акцією керувала Анна Коляська спільно зі Шкільним товариство ліцею імені Миколая Рея, навчальних закладів Стефана Жеромського, 8 ЛО-Медик та Загальноосвітнім ліцеєм № 5. Було вирішено на зібрані кошти придбати шкільні рюкзаки та учнівське приладдя, а для військових купити аптечки. Завдяки підтримці з боку президента міста Бельсько-Бяла Ярослава Клімашевського, місцевого депутата Щепана Войтасіка та працівників Польського Червоного Хреста додатково було придбано медичні препарати першої необхідності.

Подарунки були готові вже напередодні торішніх різдвяних свят, але виникли проблеми із транспортуванням, а потім завадили карантинні обмеження. Тільки наприкінці 2020 року, коли до справи долучились Адам і Мацей Войцікі з Кракова, вдалось організувати транспорт з Бєльська-Бяла до Львова. Доставку з Галичини до Бердянська організували львівські волонтери та Польське культурно-освітнє товариство «Відродження».

5 грудня Центр польської мови та культури Бердянського університету менеджменту і бізнесу, спільно з місцевим об’єднанням волонтерів «Наші Атланти» організовували урочисте вручення подарунків адресантам.

У заході взяли участь: голова Польського товариства «Відродження» проф. Олексій Сухомлинов, проректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу проф. Наталя Рунчева, волонтерка громадського об’єднання «Наші Атланти» Аннета Омельченко, представниця Бердянського міськвиконкому Ірина Шинкаренко та виконувач обов’язків начальника відділу освіти, культури та молоді Микола Бондарев, який перекаже частину рюкзаків дітям військових у навколишніх місцевостях.

Дякуємо нашим польським партнерам за плідну співпрацю.

Правління ПКОТ «Відродження» в Бердянсьу

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.