KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

Бердянськ — Бєльсько-Бяла єднають Болек і Льолек
28 липня 2016, 19:05

Бердянськ — Бєльсько-Бяла єднають Болек і Льолек

Бердянськ — Бєльсько-Бяла єднають Болек і Льолек

Під час занять, що відбуваються в рамках Літньої школи польської мови у Бердянську (25.07 — 05.08.16), у міському Художньому музеї імені Бродського діти, які почали вивчати мову західного сусіда, мали змогу переглянути та відтворити на папері героїв колись надзвичайно популярного на наших теренах польського мультфільму про Болека і Льолека.

До речі, цей мультиплікаційний серіал було створено у місті-партнері Бердянська — Бельсько-Бялі. Добре знайомі і гаряче улюблені всіма веселі приятелі поляки Болек і Лелек ніколи не сидять без діла. Вони самі непосидючі і допитливі вигадники на світі. Болек і Лелек обожнюють пригоди і постійно потрапляють в забавні ситуації, з яких непросто виплутатися.

Мультсеріал «Пригоди Болека і Льолика» вперше з'явився на телеекранах у 1963 році і відразу ж завоював дитячі серця. Прообразами для створення персонажів стали сини режисера мультфільму Владислава Негребецького Болеслав і Кароль (Болек і Льолик - це зменшувально-пестлива форма цих імен). Цей мультик став справжньою класикою світового мультиплікаційного жанру. Мультсеріал був настільки популярним у всьому світі, що його нові серії знімалися аж до 1986 року. Народна любов до героїв мультсеріалу «Пригоди Болека і Льолика» була настільки неосяжною, що на честь улюблених персонажів були названі вулиці в польських містах Ольштин, Зелена-Гура, Квідзин, Острув-Великопольський.

На завершення варто згадати, Літня школа польської мови у Бердянську була організована Польським культурно-освітнім товариством “Відродження” за сприянням Фундації “Свобода і демократія”, під егідою та за підтримки Сенату Польської Республіки, на базі Римсько-катольцької місії Caritas-Spes-Berdiansk.