Ідентичність у контексті війни та революції в Центральній та Східній Європі в XX – XXI століттях. 30 листопада 2024, 11:53
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науковій конференції: Ідентичність у контексті війни та революції в Центральній та Східній Європі в XX – XXI століттях. Пам’яті проф. Александера Вірпши – Лешека Шаруги (1946 – 2024)
-
Проблеми дискусій:
- Як війни та революції формували та трансформували національну ідентичність у Центральній та Східній Європі?
- Які основні відмінності та схожість у процесах формування ідентичності в різних країнах регіону?
- Які сучасні виклики для національної ідентичності в Центральній та Східній Європі?
- Які стосунки існують між національною, етнічною, релігійною, політичною та культурною ідентичністю?
Організатор
Створення Інституту міжкультурних досліджень Центральної та Східної Європи є логічним завершенням понад двадцятирічної історії дослідницького колективу, який з 2001 року об’єднує різноманітні гуманітарні та соціальні дисципліни, а також етнічні та культурні контексти.
Заснований на факультеті прикладної лінгвістики та східнослов’янської філології Варшавського університету з ініціативи проф. Тадеуша Намовича та проф. Яна Козбія, цей колектив, спочатку як кафедра, а згодом як Інститут, завжди відзначався міждисциплінарним підходом та широким географічним охопленням досліджень. Останні десять років Інститутом керує проф. Йоанна Ґетка, продовжуючи традиції його засновників.
Місія Інституту полягає у всебічному вивченні Центральної та Східної Європи, включаючи як простір між Німеччиною та Росією, так і вплив цих двох потужних держав на регіон. Цей регіон, протягом століть бувши місцем взаємодії східної та західної культур, від Київської Русі до Німецького королівства, є унікальним об’єктом досліджень, що відображає всю різноманітність і спільність європейських культур.