СМЕРШ (смерть шпигунам)
10 січня 2024, 19:06

СМЕРШ (смерть шпигунам)

СМЕРШ (смерть шпигунам)

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники поновили каральні загони СМЕРШу (смерть шпигунам) - організації, що боролася зі шпигунами на радянських територіях під час Другої світової війни. Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Великої Британії.

На початку січня 2024 року в відкритих джерелах з’явилися фото російських оперативників, які носили нашивки з написом «СМЕРШ». За даними розвідки, про відновлення цієї організації російські політики заявили ще наприкінці 2023 року.

«СМЕРШ» була створена Йосипом Сталіним у 1941 році для боротьби зі шпигунами та диверсантами на території СРСР. Організація проіснувала до 1946 року. Повернення цієї організації може бути небезпечним сигналом для демократичних країн.

Відтепер загони окупантів та колаборантів будуть займатися пошуком проукраїнськи налаштованого населення в окупованих районах Херсонської та Запорізької, а також північних районах Донецької та Луганської областей.

"Натомість в офіційних заявах і повідомленнях пропагандистських медіа, СМЕРШ у 2023 році позиціонується як повернення до давно забутих цінних традицій. Один із російських телеканалів навіть знайшов учасницю одного з таких загонів 1940-х років. Вона розповіла, як їх навчали знешкоджувати цінні документи - розірвати на шматочки й, ретельно прожувавши, проковтнути", - пише Newsweek.

ФСБ РФ створила в Криму мережу ресурсів для доносів, які дозволяють мешканцям півострова повідомляти про "неблагонадійних осіб". Найпопулярнішим з цих ресурсів є "Кримський СМЕРШ", який є веб-сайтом та мобільним додатком. Крім того, ФСБ формує базу "неблагонадійних осіб" під назвою "АІС екстреміст", до якої вносяться відомості про осіб, які, на думку російських спецслужб, представляють загрозу для окупаційної влади.

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області російські загарбники проводять масову розстановку відеокамер. Це робиться для посилення контролю над населенням і виявлення "терористів" і партизанів. Крім того, загарбники викрадають цивільних, яких підозрюють у співпраці з українськими військовими або партизанами.

Створення мережі ресурсів для доносів є черговим кроком російської окупаційної влади у посиленні репресій проти місцевого населення. Ця мережа може використовуватися для цькування та переслідування осіб, які виступають проти окупації або мають проукраїнські погляди.

Неможливо точно передбачити, як відновлення «СМЕРШу» вплине на безпеку в Європі. Однак, з огляду на історію цієї організації, можна припустити, що вона посилить репресії проти політичних опонентів і активістів у Росії та окупованих територіях, а також може використовуватися для здійснення диверсій і шпигунства за кордоном.

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.