Медаль «Заслужений для культури Gloria Artis»
02 квітня 2019, 21:11

Медаль «Заслужений для культури Gloria Artis»

Медаль «Заслужений для культури Gloria Artis»

Медаллю було нагороджено голову Польського товариства «Відродження» в Бердянську, професора Олексія Сухомлинова (Міжнародна школа україністики Національної академії наук України) та професора Гелену Красовську (Інститут славістики Польської академії наук). Відзнаку віце-прем’єр-міністра Польщі, міністра культури і національної спадщини, професора, доктора гуманітарних наук Піотра Ґлінського під час офіційної презентації монографії «Прояви занепаду предківщини. Польська мова на Буковині: Румунія – Україна» вручив генеральний директор кабінету Міністерства КіНС Ярослав Чуба.

Медаль «Заслужений для культури Gloria Artis» є нагородою Міністерства культури і національної спадщини Польщі за внесок у розвиток культури. Медаллю нагороджуються польські та іноземні громадяни та організації за заслуги перед польською культурою, а також за підтримку польської культури і мистецтва за кордоном і зміцнення культурних зв'язків між Польщею та іншими країнами. Нагорода присуджується міністром культури і національної спадщини Польщі.

Олексія Сухомлинова і Гелену Красовську було відзначено за науковий доробок і вагомий внесок у справу збереження польської культури закордоном. Презентація згаданої монографії, яка є результатом багаторічної праці польських учених (проф. Гелена Красовська - Варшава, доктор гуманітарних наук Маґдалена Покшиньська – Зельона Ґура, Олексій Сухомлинов – Київ-Бердянськ), відбулася в Центрі Східноєвропейських студій Варшавського університету.

https://studium.uw.edu.pl/event/prezentacja-ksiazki-swiadectwo-zanikajacego-dziedzictwa

Книга є одним із результатів роботи над проектом «Польська мова на Карпатській Буковині. Документація зникаючої спадщини», що був реалізований в 2015-2018 роках у межах «Національної програми з розвитку мистецтв» під егідою Міністерства науки і освіти. Одним із завдань авторів книги було задокументувати польську мову на Буковині – польська є мовою спілкування представників старшого покоління (шістдесятилітніх і старших за них жителів) обох частин цього історичного краю. З весни 2016 року до осені 2018 польсько-українська міждисциплінарна група фіксувала мовлення (у вигляді глибинних інтерв’ю з елементами наративу), яке стосувалося різних аспектів щоденного життя. Дослідження проводили як в Україні, так і в Румунії з використанням одного й того ж методу та дослідницького інструментарію. Успішним можна назвати той факт, що вперше вдалося здійснити систематичний, однорідний з погляду завдань та методів досліджень опис на теренах історичної Буковини як у північній, так і в південній її частинах.

Ева Врублевська, Інститут славістики Польської академії наук

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.