KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

Польский Дім в Бердянську

Teresa Krasnokucka-Suchomłynowa,<br /> Директор Польського дому у Бердянську.

Teresa Krasnokucka-Suchomłynowa,
Директор Польського дому у Бердянську.

Наприкінці 2001 року, згідно з рішення Сенату Польщі та за посередництвом Товариства «Wspólnota Polska», у Бердянську для потреб Польського культурно-освітнього товариства «Відродження» було придбано трикімнатну квартиру. Проте, у свідомості місцевих поляків нове приміщення було чимось значно більшим, ніж офіс. Відомо, що слово «дім» пов’язане з поняттям «родина», а нечисленні поляки Бердянська почуваються саме такою близькою духовно спільнотою, тому осередок польськості на «Азмолі» називають Польським домом.

Наявність власного приміщення є важливим інтегруючим чинником для кожного члена Товариства «Відродження». Поляки відчули дбайливе ставлення Вітчизни Предків, усвідомили себе частиною великого Польського Народу.

Згодом Польський дім став потужним навчально-дидактичним осередком, де відбуваються заняття з вивчення рідної мови та культури. Діяльність Товариства «Відродження» всебічно підтримується інституціями, що допомагають польській діаспорі та місцевим спонсорам. Варто згадати про постійних партнерів польської громади Бердянська: Сенат і Уряд Польщі, Генеральне консульство Полщі у Харкові, Товариство “Wspólnota Polska”, Фонди «Pomoc Polakom na Wschodzie» і «Semper Polonia», а також Бердянський університет менеджменту і бізнесу.

На сьогодні Польський дім у Бердянську є справжнім вогнищем польської культури, який гідно представляє польську державу й народ. Двері Польського дому відкриті для усіх поляків і людей доброї волі, які цікавляться культурою та традиціями братньої держави – Польщі.

Тереза ​​Krasnokucka-Suchomłynowa, Директор Польського дому у Бердянську.