Об’єднання лікарів
Полонийное об'єднання лікарів — відділ Товариства „ВІДРОДЖЕННЯ”, членами якого є лікарі та студенти-медики, що мають польське походження.
Об’єднання налічує 15 членів. Організація була створена в 1996 році і є одним з перших полонійних товариств на Украї ні, що ініціювали створення Товариства польських лікарів в Украї ні (голова проф. А. Свінціцький -Київ).
Основні завдання Об’єднання:
- ітеграція місцевої Полонії;
- надання медичної допомоги всім, хто в умовах економічної кризи в Украї ні й у системі охорони здоров’я не може собі дозволити користатися послугами приватних і державних медустанов;
- налагодження контактів і постійного співробітництва з медичною полонією України й цілого світу з метою обміну досвідом і професійного удосконалювання;
- взаємодія з Міським відділом охорони здоров’я й іншими медустановами з метою надання кваліфікованого медичного обслуговування;
- популяризація цілющих властивостей курортів Приазов’я й організація літнього відпочинку в Бердянську для польських дітей з інших регіонів України;
- виявлення ініціатив, спрямованих на розвиток Об’єднання і полонійного руху.
У лавах організації лікарі різних спеціальностей: терапевти, кардіологи, пульмонологи, хірурги, педіатри і ін. Тому, першим етапом діяльності Об’єднання було надання консультативної допомоги. У свою чергу, відсутність власного приміщення і постійного місця проведення консультацій не дозволяло систематично проводити прийом пацієнтів.
Необхідно було проаналізувати ситуацію і вжити заходів для організації роботи в нормальних умовах. Тому що в Бердянську формально вже існував римо-католицька парафія голова Товариства „Відродження” Лех Сухомлинов і голова Полонійного об’єднання лікарів Ольга Бондарева прийняли рішення звернутися з офіційним проханням до єпископа Кам’янець-Подільської єпархії ксьондза Станіславові Падевського з проханням дозволити створення в Бердянську католицької благодійної організації яка б разом з лікарями-поляками здійснювала допомогу нужденним.
Можна сказати, що заява-прохання була вирішальним фактором, що визначив долю не тільки Об’єднання, але цілої католицької парафії. Задекларованя полонією активність прзивела до того, що єпископ прийняв рішення дозволити реєстрацію Caritas-Spes-Berdiansk і навіть направив до Бердянська постійного настоятеля громади християн римського обряду ксьондза Здислава Зайонца.
Завдяки цьому в 1998 році при каплиці створюється постійно діючий кабінет безкоштовної медичної допомоги, роботу якого організує Полонійне об’єднання лікарів. Дещо пізніше розробляється проект опіки над хворими і забезпечення кабінету необхідним устаткуванням, частково фінансований Carіtas-Рolska. Координатором проекту призначається голова Об’єднання Ольга Бондарева.
У тому ж році налагоджуються контакти з Палатою лікарів у Жешуві (Іzbа Lekаrskа w Rzeszowіe) і представник Об’єднання ї де на коротку, але інтенсивне стажування у Жешувску воєводську лікарню. В даний час медичні практики і стажування стали явищем повсякденним. Особливо слід зазначити співробітництво з Великопольською окружною палатою лікарів, Будинком полонії в Познані і Carіtas Познаньской єпархії. Завдяки налагодженим теплим і партнерським відносинам з цими інституціями Полонійне Об’єднання лікарів є динамічною організацією.
На сьогоднішній день у кабінеті постійно ведеться прийом пацієнтів. Лікар-терапевт консультує хворих, дає медпрепарати і, у разі потреби, направляє на консультації до фахівців — членів Об’єднання лікарів. Варто відзначити, що устаткування і лікарські засоби, що привозяться з Польщі, частково передаються лікарням Бердянська, що є проявом доброї волі з боку Caritas-Spes-Berdiansk і Полонійного об’єднання, а також свідчить про істинно християнський підхід до всіх людей, незалежно від ї хнього віросповідання і національної приналежності.
У 2000 році Caritas-Spes-Berdiansk і голова Об’єднання організували літній відпочинок у Бердянську 200 дітей Кам’янець-Подільської і Житомирської єпархії.
Діяльність Полонійного об’єднання лікарів у Бердянську є доказом того, що навіть в умови економічної кризи можна організувати свою діяльність і бути корисними людям.
Усіх, хто зацікавився діяльністю нашої організації, запрошуємо до співробітництва.