Об’єднання молоді

Нам уже виповнилося вже 12 років!!! Багато це чи мало — важко відповісти, але, як би там не було, за цей період нам удалося довести своєю діяльністю, що ми здатні працювати самостійно і представляти інтереси молодого покоління поляків.

Це ми та наші краватки

Це ми та наші краватки

Фактично ми існували з моменту створення Польського товариства „ВІДРОДЖЕННЯ”, навіть деякі з нас були його засновниками. У складі установчого комітету більшість складали студенти філологічного факультету Бердянського державного педінституту. Однак, як самостійна організація наше Об’єднання було легалізовано тільки 1 вересня 2000 року, тільки після того, як набралися досвіду і розробили власну концепцію діяльності.

І З’ї зд Полонійної молоді в Бердянську, організований товариством „ВІДРОДЖЕННЯ” у 1997 році, дозволив нам зрозуміти, що молодь — це сила, з якою можуть рахуватися, і яка у майбутньому буде визначати долю світу. Ми повірили в себе, зрозуміли, що при розумному підході можемо працювати самостійно, приносячи користь польському руху.

Для початку треба було розробити таку програму діяльності, що відповідала би інтересом молодого покоління, придумати нові форми проведення заходів, як ми говорили між собою: поєднати корисне з приємним!!! От наші основні принципи роботи:

  • будь гордістю об’єднання!
  • не чекай подяки — заохоть себе сам!
  • заперечуєш — запропонуй, пропонуєш — утіль!

Щоб життя було цікавої, ми придумали собі власну символіку й атрибутику. І вже ніхто не пам’ятає чому, але нашим кольором став жовтогарячий, напевно, тому, що його важко не помітити!!! І з цього моменту ми представляємо нашу організацію винятково в жовтогарячих краватках. Приємно, озброї тися символами Об’єднання та промарширувати по головних вулицях рідного міста скандуючи:


RAZ, DWA, TRZY, CZTERY — TRZY, CZTERY, RAZ, DWA. 
MASZERUJE MLODZІEŻ POLSKA OD BERDIAŃSKA AŻ DO POLSKI. 
ZWІAZEK MLODYCH BARDZO DZІELNY — TOWARZYSTWO „ODRODZENІЕ” 

Погодьтеся, для Бердянська подія неординарна!!!

Члени об’єднання підчас поїздки у Закопане

Члени об’єднання підчас поїздки у Закопане

Крім участі в заходах, організованих Товариством „ВІДРОДЖЕННЯ”, ми організуємо власні концерти, виставки, літературні вечори, туристичні походи і звичайно дискотеки, на які запрошуємо також представників інших молодіжних організацій міста.

Прикладом гідним наслідування є наше співробітництво з Бердянським інститутом підприємництва і його ректором професором Лідією Іванівною Антошкіною. .

На базі цього вузу проходять щотижневі молодіжні збори, заняття польської мови. Деякі заходи організуємо і проводимо спільно зі студентами інституту.

У журналі Бердянського інституту підприємництва „Биполис” завжди знаходиться кілька сторінок для нас. Одержавши свою рубрику — інформуємо громадськість про нашу діяльність. Ну і звичайно стінгазети!!! Гумористична „ПЯТОЧКА” і Бюлетень ПОЛЬСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ім. БРОНІСЛАВА ЛЮБЕНЕЦЬКОГО. Хочеться відзначити, що адміністрація вузу, усвідомлюючи роль Польщі як стратегічного партнера України, впровадила в програми навчання друга іноземна мова — польський.

Можна змело сказати, що БІП є вогнищем польського молодіжного руху в місті. Ми ж, у свою чергу, допомагаємо інституту налагоджувати стосунки з вузами в Польщі. Завдяки зусиллям правління Товариства „ВІДРОДЖЕННЯ” у червні 1999 року був підписаний договір про співробітництво між Бердянським інститутом підприємництва і Вищою суспільно-економічною школою в Тичині (Підкарпатське воєводство, Польща). Наступним етапом у відносинах між вузами був договір про створення польсько украї нського суспільно-політологічного факультету і спільну підготовку фахівців — соціологів і політологів.

Фактором, що визначає напрямки розвитку співробітництва, був І міжнародний форум „Україна на шляху європейської інтеграції”, що проходив у липні 2000 року в Бердянську. Учасники форуму, польські й украї нські вчені-політологи і студенти обговорювали ряд питань, що стосується створення і функціонування європейських структур і ролі Польщі й України в нових геополітичних умовах. Пленарні засідання, дискусійні групи і різні тренінги зблизили молодь. У 2004 році планується V Форум!!! От це дійсна інтеграція!!!

Ми молоді, сповнені сил і енергії і саме від нас залежить майбутнє поляків Бердянська, України й усього світу, тобто Наше майбутнє!!!

Актив польського молодіжного об’єднання.

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.