У Бердянську освятили католицький храм
24 жовтня 2013, 20:10

Єпископ Ян Собіло

Єпископ Ян Собіло

5 жовтня, після 13 років будівництва, був освячений Храм Різдва Пресвятої Діви Марії в Бердянську.

Закладений на початку листопада 2000 р. храм зводили довго і ґрунтовно. Стараннями настоятеля о. Здіслава Зайонца був привезений, встановлений, налагоджений і успішно експлуатується орган. Проведені масштабні оздоблювальні та оформлювальні роботи. А головне – за минулі роки цей храм став одним з найголовніших духовних, культурних та благодійних центрів Бердянська й усієї округи. При храмі створено і десять років плідно працює благодійний центр «Карітас-Спес-Бердянськ». Регулярно проводяться концерти органної музики.

Освячення стало знаковою подією. У Святій Месі з нагоди консекраціі, яку очолив архиєпископ Люблінський Станіслав Будзік, взяли участь також єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Мар'ян Бучек, епископ-помічник Ян Собіло, єпископ Кам'янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, президент релігійної місії «Карітас-Спес» Україна, єпископ Станіслав Широкорадюк, священики, монахи і монахині римо- та греко-католицької Церков і Православної Церкви (Київський патріархат) з Харківської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей України та Польщі.

У своїй проповіді єпископ Станіслав Будзік зробив акцент на тому, що Храм Божий – це не тільки видима його частина: камені, стіни, підлога, стеля, – а насамперед це «живі камені» – люди, які «тримають» цей Храм на собі.

Його Високопреосвященство був далеко не випадковим гостем на святі в Бердянську – саме він керує Люблінською архидієцезією, до якої і належить настоятель о.Здіслав.

В освячений стаціонарний вівтар храму разом зі свідоцтвом про консекрацію були закладені мощі святих. Почесними гостями урочистостей стали батьки і хрещена настоятеля парафії отця Здіслава.

Урочистості закінчились концертами, в яких прозвучали твори видатних німецьких, аргентинських і французьких композиторів у виконанні солістки Рівненської обласної філармонії Катерини Огаркової (орган) та львівської флейтистки Анастасії Губанової.

Відновлення діяльності римо-католицької парафії у 1995 році стало можливим завдяки зусиллям місцевих поляків, згуртованих у лавах Товариства «Відродження». Директор Польського дому в Бердянську пані Тереза Краснокуцька згадує: «Це були складні часи з багатьох причин: Україна щойно отримала незалежність, економіка зруйнована, люди пригнічені, бо навіть на їжу грошей не було. Ми не знаємо й ніде не можемо довідатись про наші права. Ситуація безнадійна. Я, власне, мала йти до всіх цих установ по згоду на діяльність нашої парафії. А влада – як влада. Службовці сидять у кріслах, вони пани, навіть розмовляти зі мною не хочуть. Якийсь пан просто у вічі каже мені: чи нам потрібні тут католики? Тоді я не витримала і сказала, що нам потрібні. Що минули вже ті часи, коли ви вирішували, куди маєте нас депортувати й де убивати. Я думаю, що він навіть не знав, про що йдеться, проте папери підписав. Я пишалася, що не забракло мені сміливості».

Ласкаво просимо до храму Божого!

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.