KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

День Польського Війська
15 серпня 2017, 20:42

День Польського Війська

День Польського Війська

15 серпня відбулося свято. У цей день у Польщі на державному рівні відзначається День Польського Війська.
З цієї нагоди Польське культурно-освітнє товариство «Відродження» планує низку урочистих заходів, що відбудуться 15 серпня о 17.00 (майдан перед ЦДЮТ).
Ця дата, 15 серпня, увійшла до історії під назвою «Диво на Віслі» та має загальноєвропейське значення й український вимір.
Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Українці виступали союзниками Польщі у польсько-радянській війні, однак, про роль армії Української Народної Республіки (УНР) у військовій кампанії серпня-вересня 1920 р. часто забувають.

У серпні 1920 року відбулася битва за Варшаву - вирішальний бій Радянсько-польської війни 1919—1921 років. Несподівана поразка Михайла Тухачевського від об'єднаного польсько-українсько-білоруського війська поставила хрест на більшовицьких планах подальшого походу в Європу. Цю подію ще називають "Дивом над Віслою".

День Польського Війська

День Польського Війська

Головною перепоною для більшовицьких військ стала саме залога під Замостям морської піхоти міністра ВМС УНР Михайла Білинського. Українська допомога поляками була цілком природним виходом із ситуації, в якій опинилася УНР, будучи цілком окупованою більшовицькорю армією.

Юзеф Пілсудський коментував цей союз так: "Йде боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я впевнений, що розуміння між Українською і Польською республіками принесе славу й добробут обом народам. ... Від імені Польщі проголошую: "Хай живе вільна Україна!"