KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

Людвіг Годлевський: багатогранність особистості
19 травня 2016, 19:00

Людвіг Годлевский. Автопортрет

Людвіг Годлевский. Автопортрет

У рамках проекту «Бердянськ: Різні обличчя одного міста» відбудеться презентація «Людвіг Годлевський: багатогранність особистості».

Життєвий шлях Л.Б.Годлевського є яскравим прикладом жертовної ролі людини під час Другої світової війни, зразок надзвичайно органічного поєднання в одній особі практичного і художнього мислення, багатьох талантів і високого гуманізму.

Поляк за походженням, Л.Б.Годлевський народився у м. Києві у травні 1891р. Протягом 1907 − 1911рр. навчався у чоловічій гімназії м.Петрозаводська. Потім – медичний факультет Київського університету Св. Володимира. Водночас на засадах вільного слухача відвідував Київське художнє училище, навчався живопису. Під час Першої світової війни з 1916р. в діючій армії – ординатор дивізійного лазарету в Добруджі. До 1926р. - лікар в Ізюмському повіті та м.Ізюм Харківської губернії.

1927року Л.Б.Годлевський переїздить до м.Бердянська і саме тут розкривається його багатогранний талант лікаря-офтальмолога, який повернув зір багатьом бердянцям, та здібного художника, який зміг втілити у своїх картинах історію та красу приморського міста.

У роки ІІ світової війни Л.Б.Годлевський як лікар робив усе від нього залежне, щоб завадити відправленню юнаків та дівчат на примусові роботи до Німеччини: радив які потрібно вживати ліки, щоб викликати хворобливі симптоми, виписував довідки, ставив смертельні діагнози здоровим людям. Саме завдяки йому багатьом бердянцям вдалося уникнути фашистського рабства.

У післявоєнні часи й до самої смерті (1974р.) Л.Б.Годлевський продовжував працювати лікарем і малювати. Його художні досягнення могли б конкурувати з картинами відомих художників. Глибоке й тонке поетичне відчуття дозволило Л.Б.Годлевському реалістично відображати у своїх творах неповторний колорит приморського міста, жахливі епізоди періоду німецько-фашистської окупації, а також створювати портрети видатних людей Бердянщини.