KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

Національне читання
03 вересня 2016, 11:56

Національне читання

Національне читання

Національне читання – це щорічна акція, започаткована в Польщі кілька років тому з метою популяризації фундаментальних творів польської літератури, посилення відчуття спільної ідентичності, а також промоції культури живого слова.

У цьому році по всьому світу читається роман нобелівського лауреата Генрика Сенкевича “Quo vadis”. До читань також долучилася молодь Польського культурно-освітнього товариства “Відродження”.

Під час минулорічного Національного читання президент Республіки Польща Анджей Дуда запропонував, щоб твір, який читатимуть у 2016 р., вибрали самі поляки. У результаті консультацій, проведених із філологічними факультетами університетів, а також Радою польської мови, створили список видатних творів польської літератури. До нього увійшли «Селяни» Владислава Станіслава Реймонта, «Ночі і дні» Марії Домбровської, «Весілля» Станіслава Виспянського, «Попіл» Стефана Жеромського і «Quo vadis» Генрика Сенкевича. Кожен із них може бути обраний для Національного читання. Запропоновані твори – це не тільки ідеальний приклад багатства польської мови й літератури, але й важливий елемент польської ідентичності, що формувалася завдяки великим творам національної культури.