Великі серця поляків Бердянська
27 грудня 2020, 22:30

Великі серця поляків Бердянська

Великі серця поляків Бердянська

У 2020 році нагороду Польського телебачення «За заслуги перед Польщею та поляками за кордоном – Великі серця поляків» отримала організація з України – Полонійне об’єднання лікарів Польського культурно-освітнього товариства "Відродження".

Нагорода «Великі серця поляків» вручається раз на рік організаціям, інституціям та окремим особистостям з цілого світу, на знак визнання особливих заслуг та досягнень у громадській діяльності, галузі культури та мистецтва, освіти та спорту, що сприяли підвищенню та зміцненню авторитету Польщі та поляків у всьому світі.

Почесна відзнака була вручена за благодійність та жертовну допомогу польській діаспорі на Сході, а також іншим національностям під час пандемії COVID-19. Церемонія вручення нагороди Польського телебачення «За заслуги перед Польщею та поляками за кордоном – Великі серця поляків» відбулася 27 грудня 2020 року в режимі он-лайн.

За інформацією Польського телебачення цього року Комітет з нагородження хотів відзначити організацію польської діаспори, яка здійснювала допомогу час пандемії, демонструючи виняткову солідарність з найбільш потребуючими. У цей особливо важкий для всіх країн рік багато польських організацій, капелани, скаути та учні польських шкіл долучились до боротьби з пандемією.

Голова Полонійного об’єднання лікарів Бердянська, доктор Ольга Бондарева вважає, що нагорода "За заслуги перед Польщею та поляками за кордоном" - це велика честь і водночас жест визнання важкої праці лікарів польського походження, членів ПКТО «Відродження» у Бердянську, підкреслюючи:

«Ми, бердянські поляки, не є численною національною спільнотою, а тому тримаємось разом. Щоб органічно розвиватися – ми повинні підтримувати одне одного. У періоди пандемії наша організація допомагає не лише медичними порадами чи ліками – ми також радимо, як боротися зі стресом під час карантину. Простягаємо руку допомоги не лише полякам, ми також дбаємо про наших сусідів».

У свою чергу, голова "Відродження" проф. Олексій Сухомлинов зазначає: «Присуджена премія, подання на яку зробило Генеральне консульство Республіки Польща у Харкові, є успіхом всіх бердянських поляків та досягненням діаспори всієї України. Було помічено багаторічну й наполегливу працю направлену на збереження польської культурної спадщини в Україні та оцінено внесок у розвиток добросусідських відносин у багатоетнічному регіоні Європи».

Розмови з лікарями польського походження, членами Польського товариства «Відродження», свідчать, що допомога ближньому є віссю кожної професії, незалежно від того, де ви працюєте чи чим займаєтесь. Вони допомагають нужденним, бо люблять почуватися потрібними. У таких ситуаціях питання оплати праці відходить на другий план.

«У житті кожного трапляються кризові ситуації, в яких допомога іншої людини є безцінною. Іноді сама можливість відвертої розмови з іншою людиною може дати неочікувано позитивні результати. Ми повинні пам’ятати про те, щоб проявляти розуміння та співчуття ближнім, підтримувати їх у важкі часи. Ми повинні зробити все, щоб люди в ізоляції не почувались полишеними, приреченими на самітність. Я з великою радістю дізналася, що нагороду отримало Полонійне об’єднання лікарів у Бердянську. Поляки справді мають великі серця, - сказала Наталія Качур.

Поляки Приазов’я хочуть від щирого серця вдячні партнерам в Україні та Польщі, особливо Генеральному консульству у Харкові, Польській гуманітарній асоціації та Фонду допомоги полякам на Сході, давньому патрону, який підтримує діяльність Товариства поляків «Відродження».

Для польської громади нагорода Польського телебачення «За заслуги перед Польщею та поляками за кордоном – Великі серця поляків» є почесною відзнакою та заохоченням до подальшої праці, але передовсім є доказом того, що великі серця бердянських поляків відкриті для світу!

Полонійне об’єднання лікарів у Бердянську згуртовує лікарів та студентів-медиків польського походження та є членом Світової федерації польських медичних організацій. В організацію входять фахівці з різних галузей медицини. Упродовж багатьох років польські лікарі реалізоують низку благодійних проектів: «Лікарський кабінет», «Білі суботи», «Станція домашньої допомоги», а цього року вони активно долучилася до боротьби з COVID-19, серед іншого урухомлюючи гарячу лінію дистанційної медичної та психологічний допомоги.

Провідним гаслом Полонійного об’єднання лікарів у Бердянську є «Ми турбуємося про ваше здоров’я - ми дбаємо про польськість!

Публікація виражає лише погляди автора(ів) і не може бути ототожнена з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради міністрів.