KtoTyJestes Zadbaj o jezyk polski

Друковане Польске слово

останнє число газети N31 od 30-01-2014
Польська мова в Бердянську - Język Polski w Berdiańsku
реклама
співпраця
партнери

VIII Світовий конгрес польських лікарів
11 серпня 2013, 21:42

 VIII Світовий конгрес польських лікарів

VIII Світовий конгрес польських лікарів

У Конгресі, який відбувався 23-26 травня в королівському місті Кракові, взяло участь понад тисячу осіб з 27 країн світу. Спільно з колегами по фаху ми розв’язували проблему ефективного поліпшення безпеки й якості лікування, способів уникнення небажаних наслідків і покращення рівня надання медичної допомоги, чому сприяв досвід міжнародного лікарського середовища. Надзвичайно важливою складовою дискусії було обговорення питань медичної етики й особливостей лікарського фаху, а також можливостей реалізації професійних завдань у країнах з різними системами охорони здоров’я.

Своєрідним початком заходів Конгресу став симпозіум, присвячений уже згаданій проблемі медичної етики «Рішення, що приймаються на межі життя й смерті». Реферати й виступи викликали неабияку дискусію, що тривала маже дві години.

Пізніше учасники зібрались на урочисте богослужіння в одній з найголовніших святинь Польщі – Мар’яцькій базиліці, щоб пережити незабутні моменти спільної молитви за нужденних.

Протягом трьох днів було організовано 19 науково-практичних заходів. Більшість представлених різними фахівцями-медиками тем актуальною, навіть болючою, що викликало потужний інтерес у колег і, навіть, призводило до виникнення певних кіл однодумців.

Активну участь у роботі Конгресу брали й лікарі польського походження з України. Полонійне об’єднання лікарів Бердянська було представлене науковою доповіддю «Роль Інтернету в лікарській практиці» (доповідач Ольга Бондарева). Польське медичне товариство України репрезентував проф. Анатолій Свіціцький з Києва («Сучасний погляд на стосунки лікар-пацієнт»), а львів’янка Оксана Стаднюк ознайомила колег з досвідом застосування нефректомії (видалення нирки) у західних регіонах нашої країни.

Окрім напруженої роботи Конгресу організатори передбачили низку культурних і неофіційних заходів, що дозволило учасникам познайомитись ближче, налагодити неформальні товариські відносини і, зрештою, відчути себе на рідній землі пращурів, у колі земляків-поляків.

Краківський Конгрес став своєрідним імпульсом, що спричинився до поглиблення наукових знань і практичних навичок у галузі сучасної медицини, викликав низку цікавих ідей на майбутнє й, напевно, сприяв інтеграції польських лікарів з різних країн і континентів.

Ольга Бондарева, лікар- пульмонолог, голова Полонійного об’єднання лікарів Бердянська